Zwrot BPM z Holandii

Zwrot BPM z Holandii

BPM to Belasting van Personenauto's en Motorrijwielen, exportując auto masz prawo do odzyskania części tego podatku.

Zwrot Podatku BPM należy Ci się jeżeli sprowadzasz auto z Holandii. W zależności od rodzaju auta może być to nawet 10000€. 
Jako osoba exportująca pojazd z Holandii masz prawo do zwrotu BPM.  Wypłata BPM następuje średnio w 4-8 tygodni na Twoje konto. 

W przypadku exportu auta do Polski masz prawo otrzymać częściowy zwrot podatku BPM. Dotyczy to aut zarejestrowanych po 15-10-2016. Odzyskaj nawet 1000€ w przypadku taniego auta z 2012 roku!

Każde nowe auto wprowadzane na rynek holenderski obciążane jest oprócz podatku VAT dodatkowo BPM (Belasting van personenauto's en motorrijwielen), w zależności od auta może to być nawet kilkanaście procent. 

W przypadku exportu auta z Holandii (wywiezienia po wyrejestrowaniu) mamy prawo ubiegać się o częściowy zwrot BPM, zasada jest taka "im auto starsze, tym zwrot będzie mniejszy). 

Warunki, które muszą być spełnione aby odzyskać BPM:

•auto musi być bezwypadkowe,

•auto jest dopuszczone do ruchu (aktualny przegląd rijwaardig),

•co najmniej od 16 października 2006 jest zarejestrowane w Holandii,

•auto będzie zarejestrowane w innym kraju UE bądź Europejskiego Obszaru Gospodarczego,

•auto musi mieć status "export" (taki status nabywa po wyrejestrowaniu z RDW),

•auto musi zostać zarejestrowane w innym kraju EU (np. w Polsce),

•wniosek o zwrot BPM nie może być złożony później niż w ciagu 13 tygodni od dnia wyrejestrowania pojazdu z RDW.


Uwaga:  Zwrot BPM wypłacany jest na konto ostatniego właściciela pojazdu w Holandii. Najczęściej jest to mieszkaniec Holandii bądź firma holenderska.

W związku z brakiem możliwości zwrotu BPM dla osób niezameldowanych w Holandii proponujemy Państwu usługę powiernictwa. Usługa polega na tym że zawieramy umowę zgodnie z którą jesteśmy ostatnim posiadaczem pojazdu w Holandii. 
W dniu wywozu (exportu z NL) pojazdu, auto rejestrowane jest na dane naszej spółki holenderskiej - dzięki czemu zatrzymują Państwo cały BPM. 

Po otrzymaniu przelewu z "Belastingdienst Auto" niezwłocznie realizujemy przelew na wskazane przez Państwa konto bankowe.

{rsform1}
 

 

Kontakt

Infolinia PL: +48 786 001 203
E-mail: [email protected]

Bądźmy w kontakcie!

© 2020 BPM24.eu. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Please publish modules in offcanvas position.